Vítejte na webových stránkách obce

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Retranslační bod pro Vodojem Úsobrno

Dobrý den, 

přidávám pár informací k uzavření písemné dohody se sklárnou o osazení retranslačního bodu na vodojem sklárny pro rozšíření signálu na vodojem a čerpačku ve vlastnictví Obce Úsobrno z důvodu napojení na vodárenský dispečink s nonstop dohledem.

retranslace.jpgUlička kolem č.p.82

Vážení uživatelé uličky u č.p.82,

v uličce byla provedena pokládka nového vodovodu, včetně převrtávky přípojek vody, dále také pokládka kabelu nízkého napětí a veřejného osvětlení. Ulička je tedy nově osvětlena a zasíťována. Povrch je vyštěrkován.

Chtěl bych důrazně upozornit psovody, aby si po svých psech - jak v této uličce, tak v celé obci ----------- UKLÍZEJTE SI VÝKALY OD SVÝCH PSŮ!!!

ulicka82.jpgKabelizace nízkého napětí, veřejného osvětlení a místního rozhlasu u OÚ

Dobrý den,

pár fotek a info ke kabelizaci nízkého napětí, veřejného osvětlení a místního rozhlasu kolem obecního úřadu a zároveň také nové úřední desky, která je nově osvětlena pro večerní návštěvníky. Daná akce je k dnešnímu dni dokončena a dokonce již obsahuje i kolaudaci celé stavby. Akce byla provedena za podpory Jihomoravského kraje v hodnotě cca 200 tis..

Úřední deska byla posunuta a provedena kompletně jako nová, jelikož stávající úřední deska a stávající přístřešek budou zdemolovány a na jeho místě bude vystavěn nový přístřešek.

Foto z akce:

kabelizaceou.jpg

nová úřední deska:

urednideska.jpgZastávka autobusů - pod sklárnou

Vážení cestující a spoluobčané,

po dlouhých úvahách jsme začali obnovovat horní autobusovou zastávku. Dbejte prosím opatrnosti, do jejího dokončení v podobě, jako je na protější straně.

Foto z akce:

stará zastávka

zastvka_star.jpg

chodník pod novou zastávku

chodnk_zastvka.jpgNapojení nového vrtu UB-1-15

Vážení spoluobčané,

tak po čtyřech letech práce se nám podařilo připojit k vodovodní síti obce  Úsobrno - nový vrt s pitnou vodou - tento vrt byl vyvrtán v roce 2016 s podporou operačního fondu životního prostředí a Jihomoravského kraje (v hodnotě cca. 0,5mil.), letošní napojení a úpravy objektů vodovodu proběhlo za podpory Jihomoravského kraje (cena cca 2 mil.). Vody tedy máme dostatek, ale žádám Vás o šetrné napouštění Vašich bazénů - tzn. malým průtokem - aby nedocházelo k zakalení vodovodní sítě a zbytečným propadům ve vodojemu.

Foto z akce napojení:

připojení - nový vrt

vrt.jpg

nové patro vodojemu - úpravna vody

vodojem.jpg

připojení vodojemu, vrtů, ATS, úpravny vody

vodojem_napoj.jpgKontejner na rampě

Sběrný dvůr na bývalé rampě je otevřen každou sudou neděli od 13:00 do 14:00h.

A v pracovní dny na tel: 737 715 492

taking_notes.jpg
Czech point

IDS JMK

Creative business

Krizsport

OKOLO MALÉ HANÉ